top of page
  • תמונת הסופר/תענת דניאלי

הציפייה הנאיבית ל 100% הנאה

מעשה שהיה כך היה: משפחה בת ארבע נפשות תיכננה טיול לגן עדן חופי מלא שמש. הילדים התרגשו לשמוע שההורים הבטיחו להם אטרקציות רבות הכוללות ספורט מים מרתק, בניית ארמונות ענק בחול ומלאי בלתי נדלה של גלידות ופירות במלון "הכל כלול". ההורים, על אף שהם התלהבו באותה מידה מרגיעה על חוף הים, השתוקקו גם לחוויות תרבותיות - כמו שיטוט בשווקים מקומיים והתענגות על מעדנים מסורתיים.

ככל שהטיול התקדם התחילו לצוץ סדקים בציפיה של 100% סיפוק שביעות הרצון של כולם. הילדים שייחלו ליותר זמן בפארק המים, התבאסו מההורים שביקשו לשמור על קצב נינוח יותר של בילוי, ולהעריך קצת גם את התרבות המקומית בארץ שאליה נסעו.

הציפייה הנאיבית ל 100% הנאה של כל אחד מבני המשפחה, אף פעם לא תוכל להתממש.


10 טיפים שיעזרו לכם למקסם את ההנאה שלכם מטיול משפחתי:

1. בכל יום, תנו לבן משפחה אחר לבחור את הפעילות העיקרית של אותו יום. בדרך זו, כל אחד יקבל הזדמנות לתעדף משהו שהוא אוהב, והאחרים יכולו להשתתף בהתלהבות, בידיעה שגם יגיע תורם.

2. חפשו פעילויות המשלבות תחומי עניין שונים. לדוגמה, המשפחה יכולה לבקר בפארק מים שיש בו גם תערוכות תרבות בקרבת מקום או לנסות חוף מקומי בו הם יכולים לעסוק בספורט ימי וגם לחקור את העיירה.

3. לאפשר הטלת וטו על פעילות כאשר במקביל מוצאים חלופה המתאימה לאינטרסים של כולם.

4. תכננו קצת זמן פנוי בכל יום עבור כל אחד מבני המשפחה כדי לעסוק בתחומי העניין האישיים שלו. בין אם זה התחברות ל wifi (גלישה בטיקטוק, בפייסבוק, באינטגרם), קריאת ספר או פשוט להירגע ליד הבריכה. קצת זמן אישי יכול לעזור רבות בשמירה על שביעות רצון של כולם.

5. עודדו כל אחד מבני המשפחה "ללכוד רגעים" שהם נהנים מהם בצילום תמונות, סרטונים או כתיבת ווצאפ לחברים. מחשבה על דברים החיוביים שהיו בסוף היום יכולה לעזור להם להעריך יותר את הטיול.

6. בעוד שתכנון הוא חיוני, השאירו מקום לספונטניות. היו פתוחים לשינויים או הצעות של הרגע האחרון שעולות במהלך הטיול, מכיוון שלעתים קרובות אלו יכולים להוביל לכמה מהחוויות המענגות ביותר.

7. הזכירו לכולם שהטיול הוא הזדמנות לבילוי זמן איכות יחד עם המשפחה. הדגישו את השמחה שבחוויות משותפות ולא את מימוש ההעדפות האישיות של כל אחד.

8. הישארו חיוביים ואסיר תודה על מה שיש לכם. עודדו את בני המשפחה להביע תודה על מה שהם הכי נהנו במהלך הטיול. התמקדו בנקודות החיוביות וכך תצליחו לשנות לאנשים את הפרספקטיבה השלילית מדברים ולהפחית את תחושות האכזבה ממה שלא היה.

9. צרו אווירה שבה בני המשפחה יכולים לשתף בגלוי את רגשותיהם ורצונותיהם ללא שיפוט. עודדו שיחות פתוחות על מה שכל אחד מקווה לחוות במהלך הטיול. שתפו בסיכום כל יום בדבר אחד מהנה שהיה לכם ובתחושות מאכזבות שהיו לכם מהבילוי או מהאינטראקציה עם אחרים.

10. אם לא ניתן היה להכיל תחומי עניין מסוימים במהלך הטיול הספציפי הזה, שקלו לתכנן חופשות עתידיות שמתאימות במיוחד לרצונות של מי שמאוכזב.

זכרו, היופי בטיולים משפחתיים טמון בביחד ובחוויות המשותפות. על ידי התמקדות ברגעי השמחה, גמישות והבנת הצרכים של כל אחד, המשפחה עדיין יכולה לקבל חופשה נפלאה ומספקת, גם אם אין 100% סיפוק לכל העדפה אישית.


תהנו הרבה

ענת דניאלי

תיוגים:

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page