top of page
  • anati303

טיפים להכנה לנסיעה לחו"ל עם הילדים

עשרה טיפים לנוסעים עם ילדים:

נסיעה לחו"ל עם ילדים יכולה להיות חוויה מעצבת ומגבשת לכל ילד ומשפחה, אולם לעיתים ישנה אפשרות שתתחרטו על הרגע שבו יצאתם מהארץ.

הכל תלוי בגישה ובאופן ההתכווננות שלכם לאירוע.

1. ראשית, הכינו את הילדים מבעוד מועד לנסיעה. חשוב מלבד ההתרגשות לקראת הנסיעה במטוס, ממש להסביר להם מה הולך לקרות. להסביר להם על התהליך של הבדיקה הבטחונית בשדה, שליחת המזוודות, ההמתנה הצפויה... ספרו להם על ישראל והקמת שדה התעופה הראשון שלנו כדי לחבר אותם למקום. מוכנות יכולה למנוע הפתעות בלתי צפויות. דאגו לתעסוקה גם לרגעים האלו שיכולים להיות לא מעט ארוכים...

2. הכינו צמיד, שרשרת או סתם מדבקה עם שם הילד באנגלית ושמות הוריו ומספר טלפון באמצעותו אפשר לאתר אותם. הניחו אותם עליו במקום שהוא יכול להגיע אליו. המחשבה שיוכלו לאתר את הילד אם ילד לאיבוד עוזרת מאוד כשיש עומס של אנשים בשדה או סתם במקומות צפופים.

3. תקחו אתכם מוזיקה בעברית (דיסקונקי או cd ), משהו שאתם והילדים אוהבים. ברוב הרכבים השכורים וגם אלו שלא, יש היום דרך להשמיע אותם וזה מאוד עוזר לשמוע עברית מוכרת בארץ שמדברת שפה זרה...

4. חפץ מעבר מוכר מהבית מאוד עוזר. אפילו שהוא יכול לתפוס מקום במזוודה. דובי, חוברות עבודה, שמיכה דקה, ספר או סתם משחק מוכר..

.5. מלבד תרופות ופרפומריה ארזו גם תרופות קסם כמו סוכריות, ירקות חתוכים או בקבוק קטן עם "מי פלא", שיחזירו את האנרגיה באופן מיידי. הסכימו כולכם שתשתמשו בהם רק אם צריך באמת כדי לא לשחוק את השימוש בהם

7. ביום הטיסה הקפידו לנוח והיפרדו לשלום מהחדר של הילד והבית. הבטיחו לקירות שתחזרו בקרוב ושאתם רק נוסעים לטייל. הילדים צריכים לדעת שהנסיעה זמנית ושהם יחזרו לסביבה המוכרת.

6. דמיינו ביחד שק גדול של חוויות שאתם נושאים אתכם על הגב. השתדלו לזרום עם בלת"מים (בלתי מתוכננים). הסבירו לילדים שאנחנו "צוברים חוויות" וכל אירוע מתוכנן או לא, יתווסף לשק החוויות שצברתם בטיול.

8. השתדלו להראות לילדים כמה שיותר מהר את "הבית" הזמני שבו הם הולכים לישון בימים הקרובים. סדרו להם את המיטה והסבירו להם שזאת כרגע הפינה שלהם עד שיחזרו הביתה. טריטוריה אישית חיונית מאוד להרגשת הביטחון של כל אחד מאיתנו.

9. זכרו שהקצב של הילדים שונה מהקצב שלכם. התאימו עצמכם אליהם ואל תצפו מהם להנות בכח מדברים "שלא מדברים אליהם". שופינג, שוטטות ברחובות יפים או ביקור בהרבה מוזיאונים, פחות עושים להם את זה. מצאו אטרקציות בגובה עיני הילד. הנאה שלהם תבטיח גם הנאה שלכם אפילו במחיר של להחמיץ מקומות שממש רציתם לבקר בהם.

10. תצלמו הרבה. המח לא מצליח לשמור הרבה זכרונות בבת אחת. מראות שתועדו נשמרים הרבה יותר טוב מכאלו שלא... אם ניתן תתנו לילדים שלכם לצלם. תמונה שהילד צילם (גם אם היא פחות איכותית) שווה יותר ונזכרת יותר מתמונה שהוא צולם בלי מעורבות שלו בתהליך. מומלץ לתת לילד מצלמה משלו שיתעד את הדברים שאוהב מנקודת מבטו האישית...


תצאו בשלום ותחזרו בשלום. תשמרו קשר עם הבית ואל תשכחו למסור ד"ש.


ענת דניאלי

עו"ס קלינית, פסיכותרפיסטית, מדריכה

050-3372301

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page